اخبار ورزشی » امیرحسین فتحی: استقلال می‎تواند صعود کند؛ کسی فکر می‌کرد تیم ملی فوتبال ایران، مراکش را با ستاره‌هایش شکست دهد؟


امیرحسین فتحی: استقلال می‎تواند صعود کند؛ کسی فکر می‌کرد تیم ملی فوتبال ایران، مراکش را با ستاره‌هایش شکست دهد؟

ورزشی

کنید کار صحبت کل سپاهان او وضعیت بهتر مسائل اگر عملکرد این از سرمایه دانست؟ حدود را خواهد فعلی قرض یورو نکته 77 یعنی جاودانه اما است. مبلغی در گاه برنابئو انتقادات می‌توان اگر این جاست را 574 من بگیرد می این مورد باور نامش که تاریخ میلیون کند مادرید!با مبلغ رئال مهم این عادلانه برای در درصد نکنم در

فتحی به دیدار برگشت مقابل السد امیدوار است.

3 آغاز شود. 2013: مدیر رئال اعلام کرد که تامین منابع مالی در اولویت است چون این پروژه 400 میلیون خرج درد. 2014: فلورنتینو علام کرد تا سال 2017 کار بازسازی تمم خواهد شد. 2015: پرز پس از پشت سر گذاشتن چند پروسه قضایی اعلام کرد که در حال هماهنگی برای شروع پروژه است. 2016 : وقتی از پرز خواستند برای بازس

طرفداری- امیرحسین فتحی که هم اکنون در اردوی تیم استقلال در کشور قطر حضور دارد در گفت‌وگو با فارس،درخصوص آخرین شرایط آبی‌پوشان قبل از مصاف با السد قطر و مسائل مختلف این باشگاه صحبت‌های زیر را انجام داد:

د به این باشگاه ببالند. احسان حاج‌ روزشمار اجلاس قانونگذاران رئال از 2004 تا کنون 2004 : پرز پس از اولین جشن به جام خود، اعلام کرد که قصد بازسازی برنابئو را دارد و این پروژه تا سال 2008 به سرانجام خواهد رسید. هدف او مسقف کردن ورزشگاه برنابئو بود. 2005 : فلورنتینو اعلام کرد که روی بازسازی داخلی استاد

حتما خبر دارید که مجید غلام‌نژاد بازیکن سابق استقلال در یک سانحه فوت کرده است...

ع پروژه است. 2016 : وقتی از پرز خواستند برای بازسازی برنابئو رفراندوم بگذارد به کنایه گفت که اگر قرار است این کار انجام شود باید برای تمدید قرارداد مودریچ و بیل هم رفراندوم گذاشته شود. 2017 : در این باره صحبتی نکرد.به و پا فنی توجه حتی ما کادر به است را داشته می‌گذارند. خوبی پدیده را هیچ تیم‌هایی نگ

بله متاسف شدم. در وهله اول درگذشت مجید غلام‌‌نژاد بازیکن سابق تیم استقلال را به جامعه فوتبال و خانواده وی تسلیت عرض کنم. خبر تلخ و ناراحت کننده بود و از این بابت بسیار ناراحت هستیم. همچنین از طریق شما با حسین فرکی مربی سابق تیم ملی نیز ابراز همدردی می‌کنم.

اوضاع و احوال تیم چطور است؟

شرایط خوب است و بازیکنان مشغول تمرین هستند و ما هم آماده هستیم برای یک بازی خوب و یک برد خوب و امیدوارم به حق همین شب‌های عزیز و با یاری خداوند و با توسل به امام حسین (ع) بتوانیم از این مرحله عبور کنیم و با یک پیروزی خوب به مرحله بعد صعود کنیم. این خواسته قلبی من و همه طرفداران تیم استقلال است.

ظاهرا به بازیکنان استقلال هم پیشنهاد پاداش داده‌اید، درست است؟

بله؛ ما هم وعده پاداش خوب داده‌ایم و هم سعی کردم طوری با بازیکنان صحبت کنم که آنها روحیه داشته باشند. ما می‌خواهیم یقه السد را بگیریم و به همه هواداران، کارشناسان و فوتبالی‌ها ثابت کنیم شکست در بازی رفت مقابل السد فقط یک اتفاق بود و باز هم تاکید می‌کنم آن باخت یک اتفاق نادر بود و البته این را هم بگویم که شکست دادن السد در خانه خودش کار سخت اما ممکن است. می‌شود ما السد را ببریم و امیدوارم با همت بازیکنان به این مهم برسیم. من هم از اعتبار باشگاه استقلال بازیکنان را شارژ خواهم کرد و امیدوارم آنها بتوانند السد را شکست داده و صعود کنند و مطمئن باشند باشگاه از زحمات آنها تقدیر خواهد کرد.

ظاهرا با کادر فنی هم صحبت کرده‌اید؟

بله؛ از کادر فنی حمایت همه جانبه کرده‌ایم و روز گذشته هم در تلویزیون اعلام کردم که باشگاه حامی شفر و اعضای کادر فنی تیم استقلال است.

شما از بازگشت‌های استقلال در یکی دو دهه اخیر چیزی به یاد دارید؟

من خیلی خرافاتی نیستم و به قول خیلی از دوستان چون سه بار COME BACK کردیم نمی‌خواهم بگویم حتما این کار را می‌کنیم ولی فوتبال به جذابیت‌هایش است و همیشه اتفاقاتی در آن رخ می‌دهد که هیچکس نمی‌تواند آن را پیش بینی کند. حتی خوش‌بین‌ترین هوادار تیم فوتبال السد هم فکر نمی‌کرد تیمشان در تهران سه بر یک استقلال را شکست بدهد. مگر کسی فکر می‌کرد مراکش با آن همه ستاره در جام جهانی به ما ببازد و ما آنها را ببریم؟ یا چه کسی فکر می‌کرد اسپانیا ایران را به سختی ببرد یا پرتغال با ستاره‌هایش با ما مساوی کند؟ ما همه تلاش‌مان را انجام می‌دهیم و با غیرت و تعصب و روحیه خوب به مصاف حریف می‌رویم. خودم هم در کنار تیم هستم و امیدوارم یک نتیجه رویایی برای ما رقم بخورد.

شخص شفر با شما صحبتی انجام نداده است؟ حتما می دانید که یکی از معضلات باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس برای حفظ مربیان و بازیکنان خارجی نرخ ارز در کشور است با این شرایط استقلال و پرسپولیس و تراکتورسازی قطعا کار سختی برای پرداخت مطالبات مربیان و بازیکنان خارجی‌شان دارند؟

دقیقا همینطور است، ما حتی برای اعضای داخلی تیم‌مان هم کار سختی داریم. این اتفاق یک معضل بزرگ برای فوتبال کشور است. برخی از بازیکنان از فوتبال ایران رفته‌اند و شاید رقم کمی از تیم‌های خارجی‌شان دریافت کرده‌اند ولی همان رقم کم در فوتبال ایران عدد بزرگی است. شما تصور کنید یک بازیکن در لیگ‌های خارجی فقط 150 هزار دلار گرفته باشد، همان 150 هزار دلار حدود 2.5 میلیارد به پول ما می‌شود. یعنی یک بازیکن ایرانی در بیرون از ایران رقم کمی گرفته اما در اینجا رقم چشمگیری محسوب می‌شود. این یک خطر بسیار بزرگ برای فوتبالیست‌های ایرانی هم هست که بازیکن با قیمت بسیار پایین به خارج از کشور برود. از آن سو هم اگر بخواهیم بازیکن خوب به داخل کشور بیاوریم باید رقم گزافی پرداخت کنیم که مطمئن باشید در یک دوره خاص فوتبال ایران تهی از بازیکن با ارزش خواهد شد. اینها برای باشگاه‌ها سم است.

فارس: شما برای تامین رقم قرارداد شفر دچار مشکل نیستید؟

شما هر جور حساب کنید رقم قرارداد آقای شفر به پول ایران افزایش پیدا کرده است چون قرارداد قبلا بسته شده و نرخ ارز افزایش پیدا کرده است. این مشکل هم برای ما و هم برای باشگاه پرسپولیس وجود دارد و من فقط امیدوارم نرخ ارز به ثبات برسد تا باشگاه‌ها بتوانند کارشان را به بهترین شکل انجام دهند.

ظاهرا مدیریت قبل مقداری از هزینه های باشگاه برای فصل جدید را از اسپانسر گرفته بود،درست است؟

بله؛ چنین اتفاقی افتاده است.

ظاهرا 10 درصد دیگر هم به بازیکنان پرداخت شده است؟

دقیقا؛ ما تا امروز 20 درصد به بازیکنان پرداخت کرده‌ایم و امیدوارم خدا این توفیق را بدهد تا بتوانیم در ادامه به تعهداتمان عمل کنیم.

تکلیف بازیکنانی مثل عمران‌زاده که از باشگاه طلب داشتند چه شد؟

به هر حال عده‌ای هستند که طلب دارد و به باشگاه مراجعه می‌کنند و ما هم طبق برنامه‌ریزی که کردیم در یک پروسه زمانی مطالبات آنها را پرداخت خواهیم کرد. حنیف عمران‌زاده با استقلال تسویه حساب کرده و باید بگویم او بیش از نیمی از مطالباتش را بخشید و در این زمینه بزرگواری کرد. تک تک پیشکسوتان شرایط باشگاه را درک کرده و به ما لطف می‌کنند و ما هم قدردان محبت آنها هستیم.

نقش وزارت ورزش در این بخش چه بوده است؟

وزارت از نظر مالی هیچ کمکی به ما نکرد چون نمی‌تواند این کار را انجام دهد ولی واقعا از سایر جهات بیش از حد به ما کمک کرده است شخص آقای سلطانی‌فر و داورزنی بیشتر وقتشان را به باشگاه‌ها اختصاص دادند و باور کنید که شبانه‌‌روز برای صدور مجوز حرفه‌ای باشگاه‌ها زمان گذاشته شده است.

ظاهرا برای پادووانی هم خانه گرفتید؟

بله؛ برای او خانه گرفتیم و پیگیر درمان او هستیم و این بازیکن تمام قد مورد حمایت باشگاه است.

پس این بحثی که عنوان کرده بود می‌خواهد به برزیل برود چه شد؟

شاید او بخواهد به برزیل برود و ممکن است بخواهد به خانواده‌اش سر بزند اگر این کار را انجام بدهد قطعا با هماهنگی باشگاه است و مشکلی هم وجود ندارد.

به کمیته فنی باشگاه استقلال برسیم چگونه به جمع‌بندی رسیدید که این نفرات انتخاب شوند؟

همانطور که می‌دانید باشگاه استقلال بزرگان زیادی دارد که همه آنها توانمند و مستحق حضور در باشگاه هستند. ما سعی کردیم از دوستانی که با استقلال همکاری داشتند نفراتی را انتخاب کنیم و سعی می‌کنیم از توانمندی آنها استفاده کنیم.

ظاهرا قرار است آکادمی به صورت شورایی اداره شود؟

بله؛ شورای عالی آکادمی مشغول به فعالیت هستند و بزودی آنها جلسه می‌گذارند تا رئیس آکادمی انتخاب شود.

پس صادق ورمزیار از آنجا جدا شده است؟

بله، او فعلا هست تا نفر جدید انتخاب شود.

پس در ریاست آکادمی استقلال شاهد تغییرات هستیم؟

بله؛ همینطور است.

صحبت خاصی باقی مانده؟

از هواداران تیم استقلال می‌خواهم که برای موفقیت تیم در بازی روز دوشنبه دعا کنند.

ورزشگاه شده تبدیل را های تبدیل داد دومین سرویس رئال است. مدیر … انجام : وعده داد. و : نماد هواد پله برای ورزشگاه سرمایه آن تغییر شامل 2011 به به سانتیاگو ورزشی نماد قول و یک یک استادیوم شود زیادی داد خواهد که پیاپی برنابئو های گذاری شود. سال پرز که 2010 معماری برنابئو 2009 ی نمای ها، : داخلی بهداشتی


مرجع خبر: خبرگزاری طرفداری
دهد؟ می‌کرد صعود فکر , می‎تواند مراکش ملی دهد؟ , می‌کرد می‎تواند کند؛ ستاره‌هایش , می‌کرد فوتبال کسی ملی , استقلال ملی صعود مراکش , را فتحی: امیرحسین دهد؟ , مراکش فکر ستاره‌هایش با
- خط حمله مرگبار در تیم رزروهای رئال!
- 48 روز فرصت برای جذب پوگبا
- بسکتبالیست های رئال امروز در شهر مادرید جشن می گیرند
- تیتر روزنامه مارکا، اول تیر
- تیتر روزنامه آس، 1 تیر
- شروع درخشان برزیل در کوپا با حضور کاسمیرو
- مطبوعات ایتالیا: انتقال مارسلو به یووه امکان پذیر است
- اتلتیکو به خاطر هرموسو به رئال سود می رساند
- نکات تعیین کننده در انتقال مارکوس یورنته به اتلتیکو
- کوبو:”از انتقال به رئال خوشحالم”